четвер, 22 вересня 2022 р.

День прапора

26 серпня - День державного Прапора України

Державний Прапор – один з офіційних державних символів суверенітету держави. Український Державний Прапор – це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору.

Благородні синій і жовтий кольори неба та пшениці символізують велику працю наших людей від сходу до заходу України і з півночі до півдня. Відомо, що синьо-жовті кольори на прапорі мають щонайменше тисячолітню історію і сягають часів Київської Русі. Кольори прапору походять від герба Галицько-Волинської держави.

Починаючи від XVI століття, коза

ки Війська Запорозького використовували в невеликій кількості прапори-хоругви синьо-жовтих барв. Такі прапори часто виготовляли із синього полотнища з нашитим на ньому лицарем у золотих або червоних шатах і золотим орнаментом та арматурою.

Сучасний синьо-жовтий прапор був уперше публічно зафіксований 25 червня 1848 року у Львові, який українці Королівства Галичини й Володимирії вивісили над Львівською ратушею як національний прапор.

Цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави.

Протягом ХХ ст. синьо-жовтий прапор пройшов шлях народного та юридичного визнання. Важливі події українського державотворення, боротьби за свободу країни, акції протесту та непокори відбувалися під національним стягом. Як символ країни він є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

24 липня 1990 р. у Києві синьо-жовтий прапор був урочисто піднятий над будинком міської ради. Полотнище було попередньо освячено у Софійському соборі владикою Володимиром і настоятелем храму Бориса і Гліба Української автокефальної церкви отцем Юрієм.

За офіційною версією, 23 серпня 1991 року, після провалу путчу в Москві, група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком. Якраз до цієї події написана відповідна картина на стіні ВРУ, а прапор, як реліквія, урочисто зберігається під склом в музеї ВРУ.

Після проголошення незалежності  України, 4 вересня 1991 року  синьо-жовтий національний прапор урочисто піднято над куполом Верховної Ради.

18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України своєю постановою «Про прапор України» фактично надала синьо-жовтому біколору статус офіційного прапора країни. Від цього дня під ним починають зустрічати іноземних гостей, складати присягу військовослужбовці, працювати посольства України, синьо-жовтий прапор вивішується в ООН.
Під рідним прапором український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність.

Державним святом цей день був проголошений Указом Президента України в 2004 році.

З любов’ю до України, з повагою до минулого нашого народу ми шануємо символ вільної, демократичної України, сильної й незалежної держави – синьо-жовтий стяг!


 

Немає коментарів:

Дописати коментар

А ймення зорі тій Полин

Квітнева ніч, яка розкраяла для всієї України життя на "до" чи "опісля". Це вже потім ми кидалися читати одкровення Іоан...