
27 вересня відзначається одне із двунадесятих свят Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, або, як кажуть у народі, Здвиження.
За твердженням церкви, це свято установлене в память важливих подій церковної історії.
Блог бібліотекаря Великовисківського ліцею Мар'янівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області
За твердженням церкви, це свято установлене в память важливих подій церковної історії.
За християнськими письмовими джерелами, батьки марії довго були бездітними, вони молили Бога про народження дитини. Коли народилася донечка, вони назвали її Марією. В честь її народження "принесли великі дари, жертви й всеспалення" й влаштували багатий банкет. У память про подію й було установлено свято Різдва Богородиці.
Святкування різдва Богородиці в часі співпало із закінченням основних польових робіт. Богородицю вшановували й дякували в цей день за зібраний урожай, адже вона є покровителькою землеробства. В цей день Богородицю дякуали як подательку всякого благополуччя й покровительку сім'ї, а ососбливо материнства. Не випадково в деяких регіонах України свято Різдва Богородицівважали "жіночим святом".
У цей час в Україні часто йдуть дощі, а тому й примовляють у народі: "Друга Пречиста дощем поливає".
Свідомий збройний опір окупантам чинили громадяни
України, які об’єднувалися
в партизанські загони і з’єднання,
групи опору і підпільні організації. Мирне населення бойкотувало накази
окупаційної влади, ухилялося від роботи, зривало відновлення підприємств тощо.
З
метою увічнення всенародної боротьби та вшанування подвигу партизанів і
підпільників Президентом України 30 жовтня 2001 року було встановлено щорічне
державне свято ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ.
Це свято є найдорожчим для всіх добровільних учасників підпільно-партизанського руху в Україні в роки війни. Воно яскраво відбиває і навіки утверджує непохитну волю, відважність кожного, хто в тилу ворога самовіддано захищав Батьківщину від німецько-фашистських загарбників.
В січні 1683 року Петро І видав наказ про введення Правил дорожнього руху, та справжні правила почали діяти лише через 125 років. Ці правила вказували, де можна було їздити, де можна зупинятися кінним екіпажам. Був введений правосторонній рух. Ці правила з часом змінювалися, доповнювалися. В 1891 році в нашій країні з’явився перший автомобіль. Він мав право їхати зі швидкістю 26 км/год . З приходом на дороги автомобілів Правила дорожнього руху ще більше змінювалися. Для перевезення людей з’явилися трамваї, автобуси, тролейбуси. Рух на дорогах і вулицях зараз регулюється за допомогою дорожньої розмітки, світлофорів, регулювальників, дорожніх знаків.
Спорт –
це те, в чому українці завжди були лідерами. За часів незалежності України наш
синьо-жовтий прапор підіймали на Олімпіадах і Паралімпіадах, український гімн
лунав на чемпіонатах світу і Європи. І це все – завдяки нашим спортсменам.
Народився письменник 6 вересня 1897 року в родині хлібороба, селянина-середняка у містечку Рівному Херсонської губернії (нині с. Рівне Новоукраїнського району Кіровоградської області). Спочатку він учився у Рівнянській однокласній школі, потім в двокласній міністерській школі, де завідувачем працював хороший учитель і порядна людина – Юхим Іванович Зима. Він і допоміг Іванові Микитенку продовжити освіту далі, по закінчені якої в 1911 році вступив до Херсонського військово-фельдшарського училища. Вступні іспити в це училище він склав на відмінно.
26 серпня - День державного Прапора України
Державний Прапор – один з офіційних державних символів суверенітету держави. Український Державний Прапор – це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору.
Благородні синій і жовтий кольори неба та пшениці символізують велику працю наших людей від сходу до заходу України і з півночі до півдня. Відомо, що синьо-жовті кольори на прапорі мають щонайменше тисячолітню історію і сягають часів Київської Русі. Кольори прапору походять від герба Галицько-Волинської держави.
Починаючи від XVI століття, коза
Масниця - одне з найсмачніших свят у році. Воно присвячене зустрічі весни і має багато народних назв - Масляна, Пущення, Сиропуст, Сиропустн...