вівторок, 31 березня 2020 р.

День сміху

Виховний захід до дня сміху (1 квітня)1 КВІТНЯ
ДЕНЬ ГУМОРУ

     Перше квітня - дуже незвичне свято. Саме в цей день можна жартувати, розігрувати друзів. Ігнорувати це неможливо. Адже обов'язково знайдеться жартівник. Навіть найсерйозніші дорослі в цей день стають дітьми і захоплюються грою
     Звичай веселитися, жартувати й обманювати один одного саме першого квітня існує в багатьох країнах. Це день має різні назви - День сміху, День дурня, Шотландці називають його - День зозуль, а японці - Днем ляльок.

       Це свято з'явилося дуже давно. Тоді коли новий рік святкували ще навесні. Найвеселіше свято проходило якраз 1 квітня. Але французький король наказав святкувати Новий рік 1 січня. Багато підданих не послухалися, тому що звикли святкувати його 1 квітня.
      Тоді над ними почали сміятися, жартувати і називати їх "першоквітневими дурнями" а подарунки дарували порожні - у великій упаковці зазвичай не було нічого або була якась дрібниця.
     Така ж історія сталася в Англії і Шотландії. Ав інших країнах, кажуть,  це свято прийшло під знайомою назвою - ДЕНЬ СМІХУ,
     Ще існує така історія. Жив імператор Костянтин. І були у нього блазні, які розважали і заспокоювали його. Одного разу вони жартома сказали імператору, що можуть керувати державою краще будь-якого царя. Заради сміху Костянтин на день відда керво влади державою одному з блазнів. А блазень видав наказ про те, щоб цей день відтепер вважався Днем дурня.
      1 квітня на значиться як свято в жодному календарі. У США його називають "святом серця, а не держави". Може й правильно: кажуть, люди, які вміють сміятися, довше будуть залишатися молодими і красивими.
     Найбільш популярним жартом школярів завжли був аркуш паперу, який чіплявся ззаду з написом "Чекаю стусана". А ще чомусь всім подобається жарт: "У тебе вся спина біла!"
     У німців здавна існує звичай посилати кого-небудь за тим, чого не можна принести. Як у казці: "Піди туди, не знаю куди". Цей жарт називається - "посилати кого-небудь у квітень".
      "Дурня треба ганяти, за три милі посилати" - вважають німці. Ось і посилають: то за комариним жиром, то за мовою осла.
     Англійці в цей день зашивають рукави светрів своїх рідних, надсилають друзям посилки з мотузкою для зав'язування вітру. Можуть попросити знайти в магазині смугасту фарбу або прямий гак.
     У день сміху прийнято розігрувати друзів і знайомих. Це чудовий і веселий звичай. Однак більшість людей в цей день більш уважні, тому жартувати над ними не так просто.
      У кожної крїни є свої традиції розігрувати людей. У Фінляндії здавна день сміху був дуже популярний в селах З ранку батьки відправляли дітей до сусідів за річчю, якої насправді не існує. Наприклад, за дерев'яними ножицями. або гребінцем для півнячого хвоста. Діти приходили до сусідів . А вони, в свою чергу, говорили, що вже ніби віддали цей інструмент комусь іншому. І дитина вирушала туди. А в Америці з року в рік 1 квітня на одну з вулиць виносять величезну чашу з морозивом. Ось тільки смак у цього морозива чомусь незвичайний - квасолі або кукурудзи.








Немає коментарів:

Дописати коментар

А ймення зорі тій Полин

Квітнева ніч, яка розкраяла для всієї України життя на "до" чи "опісля". Це вже потім ми кидалися читати одкровення Іоан...