понеділок, 30 вересня 2024 р.

БАБИН ЯР. БІЛЬ ПОЗА ЧАСОМ

 


      Першими про трагедію Бабиного Яру написали "Известия" 19 листопада 1941 року. Тоді, за даними газети, "німці стратили 52 тисячі євреїв". За нинішніми даними українського фонду "Пам'ять Бабиного Яру" та київського Музею Великої Вітчизняної війни, у Яру загинуло більше людей, ніж в Освенцимі. У перші п'ять днів розстрілів, з 29 вересня до 3 жовтня 1941 року - від 200 тисяч до 486 тисяч осіб. Врятувалися з Яру – 29. За їхніми словами, люди вірили, що їх виганяють у Палестину. Їх послали на смерть слова 9 київських равинів: "Після санобробки всі євреї та їхні діти як елітна нація будуть переправлені в безпечні місця." Віруючі повірили пастирям.

середа, 25 вересня 2024 р.

Хай буде мир віднині і довіку

    21 вересня ми весь світ відзначає Міжнародний день миру. Це свято відзначається з 1968 року. Проголосив його Папа римський Павло VI. Можливо, саме тому, що свято було "створене" священником, основною думкою цього дня є теза: "пробач, і ти отримаєш мир".
    Символом міжнародної солідарності всіх людей світу є дзвін миру. Його було відлито з тих монет, які пожертвували діти всіх континентів. А той факт, що його було передано в подарунок Японією, є ще й важливим натяком на те, яко може бути ціна війни для людей.

ДОРОГАМИ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

 


 День партизанської слави — свято України. Відзначається щорічно 22 вересня.

День партизанської слави був заснований указом Леоніда Кучми 2001 року - 30 жовтня, "на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у Другій Світовій війні", президент України підписав указ, згідно з яким це свято щорічно відзначають 22 вересня.
Під час Другої Світової війни на українських територіях у тилу нацистів діяло близько 200 тисяч партизанів. Серед військовослужбовців партизани були як серед Червоної Армії, так і серед УПА.
У День партизанської слави вшановують відважних українських патріотів, які відстоювали і продовжують відстоювати нашу свободу. Після початку повномасштабної війни з Росією українські партизани показують чудеса відваги на окупованих територіях. Вони регулярно нагадують окупантам, що ті перебувають на українській землі.

ПОЕТ І ФІЛОСОФ ЕКРАНА

Геніальний кінорежисер Олександр петрович довженко входить до когорти найвидатніших українців ХХ століття.  
Він створив українську національну школу кінематографії. Його картина «земля» увійшла до дванадцяти кращих кінострічок «усіх часів і народів», О.Довженко  - справжній «маестро» серед кіно митців планети, самобутній письменник-романтик, один із найвидатніших мислителів. Навіть греки, відомі своїм ревним ставленням до легендарної минувшини, називали О.Довженко Гомером ХХ століття.         Олександр Довженко родом з Чернігівщини. Його шлях до кіномистецтва був досить довгим. Спочатку він закінчив Глухівський учительський інститут, працював у Житомирі. Переїхавши до Києва у 1917 році, продовжував освіту на економічному факультеті Київського комерційного інституту й одночасно в Академії мистецтва, але не закінчив їх.

вівторок, 24 вересня 2024 р.

СПІВЕЦЬ СВОБОДИ


 Павло Грабовський народився в селі Пушкарному Охтирського повіту Харківської губернії (тепер – село Грабовське Краснопільського району Сумської області) 11 вересня 1864 року. 


Він був другою дитиною в родині паламаря Арсенія Андрійовича та його дружини Ксенії Григорівни Грабовських. 

Батько занедужав на сухоти і помер у молодому віці, залишивши п'ятеро дітей, тому ще в дитячі роки Павло зазнав гіркого життя та поневірянь сільської бідноти. 

Спочатку він навчався у місцевій церковно-парафіяльній школі, а з 1974 року – в Охтирській бурсі. У 1879 році юнак вступив до Харківської духовної семінарії, самотужки ґрунтовно ознайомився з художньою класикою й цікавився політичною літературою, що позначається на формуванні його революційного світогляду і спонукало стати членом харківського гуртка народницької організації «Чорний переділ».

ТВОРЕЦЬ "ЕНЕЇДИ"

         Автор славетних творів – поеми «Енеїда», пєси «Наталка Полтавка» та водевілю «Москаль-чарівник» - Іван Петрович Котляревський народився і майже все життя прожив  у Полтаві.

         Брав участь у російсько-турецькій війні, а звільнившись у чині капітана й повернувшись до рідного міста, здійснював нагляд за різними навчально-виховними закладами.

Україна на Олімпіаді-2024

Спорт допомагає людині бути у хорошій фізичній формі та виховує характер та силу волі. Барато українських спортсменів стали чемпіонами світу та Європи в різних дисциплінах. а почали свій шлях видатні спортсмени з уроків фізкультури та спортивних секцій
     Україну на ХХХIII літній Олімпіаді (2024 р) представляли 140 атлетів, які виступили у 23 видах спорту. Україна завершила виступ на Олімпіаді-2024 з дванадцятьми нагородами: трьоми золотими, п'ятьма срібними та чотирма бронзовими.

Українські спортсмени завершили виступи на Олімпійських іграх-2024 в Парижі, виборовши три золотих, п'ять срібних і чотири бронзових медалі. У загальному заліку олімпійська збірна України увійшла в топ-25.

МАСЛЯНУ ГУЛЯЄМО, ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЄМО!

Масниця - одне з найсмачніших свят у році. Воно присвячене зустрічі весни і має багато народних назв - Масляна, Пущення, Сиропуст, Сиропустн...