Серед багатющої наукової та культурної спадщини українського народу одним із найбільш недосліджених й невивчених є філософський пласт. Особливо це стосується доробку авторів, дуже близьких нам у часовому вимірі (ХІХ-ХХст.), з числа забутих або напівзабутих, а також науковців української діаспори.
Саме до цієї когорти вчених-україністів належить Дмитро Іванович Чижевський - видатний філософ, культоролог, історик та лінгвіст, професор Марбурзького, Гарвардського, Гейдельберзького університетів, дійсний член і почесний професор Гельдельберзької академії та Кельнського університету.

Навряд чи знайдеться хоч одна галузь української інтелектуальної та культурної історії, котру Чижевський не збагатив би вагомою статтею чи повідомленням. Діапазон, розмаїття тематики його досліджень - разючі. Сюди входять такі питання, як український національний характер, компоненти української культури, філософія в старій Україні, життя Г. Сковороди і його філософія, поетика т. Шевченка, філософія П. Юркевича, а також життя і творчість М. Гоголя.
Дмитро Іванович - філософ, один з останніх славістів-універсалів, провідний авторитет у царині української літератури та філології. Протягом кількох десятиліть його потужна особистість височіла над усіма основними напрямами славістичних студій, особливо у Німеччині - країні, що дала притулок вченому.
Немає коментарів:
Дописати коментар