середа, 5 березня 2025 р.

СИМВОЛ НАШОЇ СВОБОДИ

 Східні слов'яни, які жили на території України, з давніх давен використовували символічні зображення квітів, звірів, птахів, зірок для того, щоб розрізняти окремі племена, родини або землі, які їм належать.

На зображенні може бути: текст
У побуті українців найбільш уживаним було зображення тризуба. Важко визначити точно, коли він з'явився на наших землях. Існує понад 40 версій, що пояснюють походження цього знака. Наприклал, знаряддя праці, якими давні люди обробляли землю, ловили рибу, захищалися, своїм виглядом нагадували тизуб.
У Київській Русі тризуб був великокнязівським знаком. Його зображення вперше відоме з печатки князя Святослава. Згодом тризуб карбується і на срібних монетах великого князя київського Володимира Святославовича. Виконані у борнзі чи сріблі, тризуби також прикрашали пояси дружинників княжого війська, зброю і знамена.
З плином часу тризуб поступово виходить з ужитку. Після утворення Української Центральної Ради тризуб знову - символ України. А в 1919 році, з моменту проголошення Акта соборності України, він стає гербом.
Після встановлення радянської влади у 1922 році було затверджено гнрб Радянської України, який не містив зображкення тризуба.
І нарешті у 1991 році, коли наша країна здобула незалежність, золотий тризуб знову став національним державним символом України.
All reactions:
Алла Шпак, Валентина Бобрышова and 7 others



Немає коментарів:

Дописати коментар

МАСЛЯНУ ГУЛЯЄМО, ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЄМО!

Масниця - одне з найсмачніших свят у році. Воно присвячене зустрічі весни і має багато народних назв - Масляна, Пущення, Сиропуст, Сиропустн...