У квітні 1995 року Генеральна конференція ЮНЕСКО заснуваладень книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996
року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути
увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати
доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих
досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст,
що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.
Блог бібліотекаря Великовисківського ліцею Мар'янівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області
середа, 22 квітня 2020 р.
У ДОЛОНЯХ ВСЕСВІТУ - ЗЕМЛЯ
22 квітня
Всесвітній день Землі.
Це своєрідне свято об’єднує жителів усієї планети у справі
захисту навколишнього середовища і збереження природних ресурсів, якими наділила
нас природа.
Спочатку День Землі відзначався у березні – у день рівнодення, коли природа прокидається і все навколо наповнюється життям. Проте згодом відзначення доповнено ще й датою у квітні. Від першого такого Дня – у 1970 році – до традиції приєдналися понад 20 млн. людей у різних країнах світу.
Спочатку День Землі відзначався у березні – у день рівнодення, коли природа прокидається і все навколо наповнюється життям. Проте згодом відзначення доповнено ще й датою у квітні. Від першого такого Дня – у 1970 році – до традиції приєдналися понад 20 млн. людей у різних країнах світу.
У 1997 році Марш парків охоплює майже всю територію колишнього СРСР. Різноманітні заходи здійснюються з метою залучення громадян до участі у природоохоронній діяльності. Україна також приєдналася до ініціативи і щорічно підтримує традицію.
Всесвітні свята, безперечно, мають глобальне значення, оскільки їх відзначають у всьому світі незалежно від громадянства, національності і релігійних уподобань. Унікальність цих подій полягає у тому, що кожна людина може стати учасником міжнародного святкування, зробити свій внесок у розвиток світової цивілізації.
З метою забезпечення суттєвого поліпшення стану довкілля, поєднання зусиль державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств, установ, широких верств населення у вирішенні екологічних завдань, відродження традицій українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища в країні щорічно у квітні – травні впродовж місяця поводяться заходи з озеленення та благоустрою територій.
Екологи закликають просувати використання інноваційних, екологічно чистих й енергоефективних технологій; впроваджувати енергетичні стратегії, засновані на використанні місцевих відновлюваних джерел енергії; забезпечити фінансові стимули для прискорення розвитку «зеленої енергетики».
У ці дні Україна широко відзначає День Землі і День довкілля. Громадські організації, школи, студентська молодь у цей період активно долучається до регіональних і всеукраїнських суботників, інформаційних кампаній та прибирань парків, скверів, прибудинкових територій.
вівторок, 21 квітня 2020 р.
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Звичай пекти паски та фарбувати яйця
виник також дуже давно.
З першим променем сонця священик в церкві
сповіщає: «Христос воскрес!», а прихожани хором відповідають: «Воістину
воскрес!».
Під час урочистого обходу храму святять паски,
крашанки та різний наїдок. Потім усі розходяться по домівках, щоб сповістити
одне одного про велику радість та привітати зі світлим урочистим святом.
ЧАРІВНЕ МОЄ ДОВКІЛЛЯ
ЦІКАВИНКИ ПРО КОСМОС

Слово "космос" з грецької перекладається як
"порядок", "устрій", "впорядкованість". У
стародавні часи так називали світобудову – тобто йшлося про Лад на противагу
Хаосу.
ЧИСТИЙ ЧЕТВЕР
Чистий четвер - це один з днів Страстного тижня перед Великоднем. Свою назву він отримав через те, що здавна в цей день було прийнято купатися, приводити себе і своє житло до ладу.
З давніх часів християни починали цей день з купання, робили це вдосвіта Прикупанні заведено читати молитву: "Чистий Четвер, прошу тебе допомогти мені позбутися від хвороб і недуг. А ти, природна водо, забери все погане з собою в глибоке синє море. Нехай моє тіло стане сильним і здоровим, а душа від цього наповниться радістю. Амінь!"
У воду додавали срібло, наділяючи її цілющими властивостями. Також проводили різні замовляння на красу і здоров'я.після купань у цей день заведено стригтися. Дівчата вірили, що якщо підстригти кінчики у Чистий четверг, то волосся буде рости краще.
Потім зазвичай проводили генеральне прибирання свого житла. Існує повір'я, що під час прибирання у Чистий четвер можна знайти давно загублені речі. Брудну воду після прибирання виливали за межами будинку, щоб остаточно позбутися негативної енергії.
Саме в Чистий четверг пекли паски та фарбували яйця до Великодня, оскільки у Страстну п'ятницю це робити заборонено
ВЕРБНА НЕДІЛЯ
Згідно з переказами, коли Ісус Христос в'їжджав у Єрусалим на віслюку, його жителі встеляли шлях Спасителя палдьмовими гілками та зустрічали хвалебними вигуками "Осанна!". Це свято символізує визнання народом Ісуса Месією, а також вхід сина людського у рай.
У деяких країнах жителі досі виходять з пальмовими гілками. Але в Україні їх замінили на гілочки верби. звідси й назва свята - Вербна неділя.
У Вербну неділю в усіх церквах проходить обряд освячення гілок верби, які після цього нібито мають магічні властивості. Освячені гілки віряни приносять додому і зберігають біля ікон.
БЛАГА ЗВІСТКА
За церковними переказами, цього дня Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл, котрий сповістив їй благу вість ( звідси й назва свята - Благовіщення) про майбутнє народження сина, який стане Спасителем усьго світу.
У руках архангел тримав білу лілію - символ чистоти та непорочності, яка зображена на всіх іконах Благовіщення.
Благовіщення важається жіночим святом, тому цього дня треба піти на службу до церкви й помолитися до Пресвятої богородиці про вдале заміжжя та щасливу долю.
Цього дня існувала традиція відпускати птахів на волю. Вона символізує звільнення душі від гріхів й святість помислів у таке світле свято.
На Благовіщення піст не такий строгий: вірянам можна їсти рибу, вживати в їжу олію та випити трохи червоного вина.
Як і в будь-яке інше свято не варто братися за тяжку роботу. Якщо в цей день запланована поїздка, краще її відкласти.
Під забороною - роботи на землі та підрізання дерев: вважається, що саме 7 квітня Господь благословляє вск, й рослини починають зеленіти.
Крім цього, в Благовіщення не бажано позичати або даватиу борг - це може принести невдачу.
ПРИКМЕТИ НА БЛАГОВІЩЕННЯ
- Вітер, паморозь і туман віщують неврожайний рік.
- Якщо в цей день гроза - до теплого літа.
- Сонячне чисте небо обіцяє часті грози влітку.
- Не можна на Благовіщення одягати новий одяг - носиться не буде, швидко порветься.
- вважається, якщо на Благовіщення загадати бажання, то воно неодмінно збудеться.
- Цього дня дівчата ворожили за птахами, уважно спостерігаючи за ними: якщо побачать горобця - до умиротворення; ворону - до смутку; голуба - до благодаті; ластівку - до успіху.
ПЕРША УКРАЇНСЬКА КОНСТИТУЦІЯ
5 квітня 1710 року під Бендерами на загальній Раді в присутності всієї старшини, запорожців, реєстрового козацтва Пилипа Орлика одноголосно було обрано Гетьманом.
Тоді ж між Гетьманом, старшиною і запорожцями було укладено угоду “Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького”, яка регламентувала державне життя гетьманщини. Згодом цей документ дістав назви: “Конституція Пилипа Орлика”, “Бендерська Конституція”, “Конституція прав і свобод Війська Запорізького”. В її написанні брали участь: П.Орлик, Г.Герцик, А.Войнаровський, К.Гордієнко. Цей документ складається зі вступу та 16 пунктів, або параграфів. Текст був складений латинською і тогочасною книжною українською мовами.
УЛЮБЛЕНИЙ КАЗКАР
215 років від дня народження
ГАНСА КРІСТІАНА АНДЕРСЕНА,
данського письменника
Славетний казкар
Ханс Крістіан Андерсен народився більше як 180 року тому (1805 р.) в Данії, у
маленькому місті Однесе, на острові Фюн. Бідна малесенька комірка, заставлена
верстатами та різним інструментом шевця-батька. Під вікном горища, на ринві,
ящик з землею, — там ростуть цибуля та петрушка, — оце й увесь город матері.
Біля хатинки один кущик агрусу – садок для хлопчика Ханса, що дивиться то
гостро спостережливими, жвавими, то задумливими, мрійними очима на навколишній
світ.
ДЕНЬ ПТАХІВ
ВСЕСВІТНІЙ
ДЕНЬ ПТАХІВ
ЯК НЕ БУДЕ ПТАХІВ, ТО І ЛЮДСЬКЕ СЕРЦЕ СТАНЕ ЧЕРСТВІШИМ
(М. Стельмах)
1 квітня вся планета Земля відзначає Міжнародний день птахів. Це свято було започатковане у США в 1894
році. Організатором виступив педагог з містечка штату Пенсільванія. Незабаром
його підтримала одна з популярних газет «Пітсбургська телеграфна хроніка», яка
стала популяризувати це свято. Далі воно отримало популярність завдяки ЗМІ і
почало масово проводитися у всіх штатах. Буквально за кілька років День птпхів
дуже швидко поширювався по різних країнах. Це свято вважається найпершим, що
з'явилися в так званому «екологічному календарі». Відзначати в Європі його
почали вже в 1906 році.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
МАСЛЯНУ ГУЛЯЄМО, ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЄМО!
Масниця - одне з найсмачніших свят у році. Воно присвячене зустрічі весни і має багато народних назв - Масляна, Пущення, Сиропуст, Сиропустн...

-
Інтернет сьогодні скрізь: у кожному домі, офісі, мобільному телефоні. Зручність користування цим винаходом цивілізації є простою і дост...
-
Жовтень - другий місяць осені. Назва його пов'язана з кольором, що переважає в цей час у природі. листя на більшості дерев, трави т...
-
ДЕНЬ ОСІННЬОГО РІВНОДЕННЯ Перший місяць осені за календарем - вересень. Тихі, задумливі вересневі дні, наче літні. Та подих осені вже...