субота, 11 січня 2025 р.

ЗРОЗУМІТИ, ЩОБ ДОПОМОГТИ

         Історія знає немало прикладів, коли страшні епідемії холери, чуми, віспи спустошували сотні міст і сіл. Але людство вижило, хоча і дорогою ціною! Та з’явилась нова хвороба – СНІД. Тема СНІДу досить часто присутня в нашому щоденному житті. Зустрічаємо її в газетах і журналах, її обговорюють у телепрограмах і передають у випусках новин, вона з'являється в розмовах із друзями та колегами на роботі.

            Ми живемо в суспільстві, де невід’ємною реальністю є епідемія ВІЛ – інфекції та СНІДу. Ми не можемо продовжувати ігронувати проблему ВІЛ/СНІДу й думати, що вона нас не зачепить. Тому кожному корисно знати й обговорювати інформацію про ВІЛ/СНІД. Сьогодні ми з’ясуємо що це за захворювання, як воно передається і як не передається, як зробити безпечним життя у світі, де є ВІЛ. Крім того правильна інформація про яку ви почуєте сьогодні, допоможе вам розібратися у ситуаціях, пов’язаних з ВІЛ.

            Для того щоб розібратися з усіма даними питаннями ми хочемо провести для вас інформаційну міні конференцію. Тому ми запросили до нас деяких спеціалістів, які розширять наші знання з теми СНІД. Отже, ви уважно слухайте та потім у вас буде можливість задати їм запитання та почути компетентні відповіді.

        Здоров’я людини формується в дитячо-підлітковому віці, тому сьогодні важливим є озброєння молоді знаннями та навичками, що сприятимуть збереженню та поліпшенню стану здоров’я. Статева поведінка має вплив на їхнє репродуктивне здоров’я, яке останніми роками значно погіршилось – зросла кількість підліткових вагітностей та абортів, кількість ВІЛ-інфікованих у віці 12 – 17 років.

            Згідно з даними ВООЗ, загальна кількість людей, що живуть з ВІЛ/СНІД становить 42млн., з них 3млн. – діти віком до 15 років.

            Отже, сьогодні ВІЛ/СНІД – це реальна загроза для здоров’я та життя людини.

         Можна сказати, що не всі оцінюють ВІЛ/СНІД як реальну загрозу особисто для себе. Але треба пам’ятати: ніхто у світі не навчився лікувати СНІД. Отже, є сенс задуматися над своїм способом життя, і можливо, змінити його.

            ВІЛ-інфекція руйнує імунну систему настільки, що організм стає беззахисним перед інфекціями. Руйнування імунної системи відбувається не відразу: від кількох місяців – до кількох років (це залежить від стану організму). Можливі симптоми (ознаки), що з’являються в заражених ВІЛ-інфекцією: 

а) потовщення лімфатичних вузлів;

б) підвищення температури до 37 – 39 ‘C;

в) втрата ваги до 10% і більше;

г) розлад травлення;

д) висипання на шкірі, слизовій оболонці ротової порожнини або на статевих органах.

Помітивши який-небудь із симптомів, не слід ставити діагноз самому собі, а краще звернутись до лікаря.

         Якщо ви вирішили перевірити кров на наявність ВІЛ, то повинні знати, як відбувається тестування крові. Найбільш поширеним способом визначення вірусу є тест на наявність антитіл до ВІЛ: у відповідь на проникнення ВІЛ в організм у крові починають вироблятися антитіла до цього вірусу, і тест системи визначає їх.

Для вироблення антитіл організму зазвичай потрібно від 2 тижнів до 3 місяців. Цей період може тривати й довше (до 6 і навіть 18 місяців). Тому завжди необхідно проводити повторний аналіз крові через 3 – 6 місяців.

Проходити тестування на ВІЛ чи ні – вирішувати тільки вам.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

ЧОРНОБИЛЬЦЯМ УКЛІН, ЩО ВРЯТУВАЛИ НАС ВІД ЛИХА

            Щорічно 14 грудня - День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, або День ліквідатора в Україні. У цю дату згадують усіх, хто, р...