неділя, 11 грудня 2022 р.

НЕ ЗЛАМАЙ СВОЮ ДОЛЮ

 


  Вперше День був відмічений 1 грудня 1988 року.

Всесвітній день боротьби зі Снідом (World AIDS Day) щорічно відзначається по всьому світу 1 грудня, передає Ukr.Media. Цей День став одним з найбільш важливих міжнародних днів, пов'язаних з питаннями охорони здоров'я і однією з ключових можливостей підвищення інформованості, воздания належного вшанування пам'яті загиблих від хвороби, і можливості відзначити такі досягнення як розширення доступу до лікування та заходів профілактики.

У всьому світі сьогодні говорять про Снід, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія, про масштаби цієї трагедії, про те, що ця чума 20, а тепер вже і 21 століття загрожує існуванню людства... і, звичайно ж, про те, як зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/Сніду.

5 червня 1981 року Американський Центр контролю над захворюваннями зареєстрував нову хворобу — СНІД (Синдром набутого імунодефіциту).

Всесвітній день боротьби зі Снідом вперше відзначався 1 грудня 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією по ВІЛ/Сніду.

Щорічно відзначається цей міжнародний день служить справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та Сніду, що розповсюджується по всіх регіонах світу. Організовані зусилля направлені на зміцнення громадської підтримки програм профілактики розповсюдження ВІЛ/СНІД, на організацію навчання та надання інформації з усіх аспектів ВІЛ/СНІД.

Розуміючи всі зростаючі складнощі, пов'язані з пандемією ВІЛ/Сніду, ООН створила в 1996 році союз шести всесвітніх організацій. Названа Спільної програмою Об'єднаних Націй з проблем ВІЛ/Сніду (Joint United Nations Programme on HIV/AIDS, UNAIDS), програма об'єднує як спонсорів цього спільного проекту Дитячий фонд ООН, Програму ООН з розвитку, Фонд ООН з питань народонаселення; Організацію ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) і Світовий банк.

ЮНЕЙДС підтримує довгострокові глобальні проекти з профілактики ВІЛ-інфекції та Сніду; допомагає боротьбі за права людини незалежно від ВІЛ-статусу, здійснює допомогу країнам у всьому світі за допомогою проведення навчання заходам профілактики, підтримки досліджень з питань ВІЛ/Сніду і роботи з програмами розширення міжнародного фронту боротьби з ВІЛ/Снідом.

За даними організації, на сьогоднішній день більше 35 мільйонів осіб у віці від 15 до 49 років інфіковані ВІЛ.

Всесвітній день боротьби зі Снідом став щорічною подією в більшості країн. Хоча 1 грудня визначений як дата для проведення Дня, в багатьох співтовариствах організовується ряд заходів, що проводяться протягом тижнів і днів до і після офіційного святкування.Символом боротьби зі Снідом є червона стрічка, жодна акція в цій області не обходиться зараз без неї. Ця стрічка як символ розуміння Сніду була задумана навесні 1991 року. Її ідея належить художникові Франку Муру. Він жив в провінційному містечку штату Нью-Йорк, де сусідня сім'я носила жовті стрічки, сподіваючись на благополучне повернення своєї дочки-солдата з Персидської затоки.

Стрічки як символ з'явилися вперше під час Війни в Затоці. Зелені стрічки, схожі не перевернуту букву «V», стали символом переживань, пов'язаних з вбивствами дітей в Атланті. Художник вирішив, що стрічка могла бути метафорою і для Сніду теж.

Ідея була прийнята групою «Visual AIDS». Оскільки організація складалася з професійних художників і менеджерів від мистецтва, реклама видимого символу боротьби зі Снідом була зроблена вельми вдало. Все почалося дуже просто. Ось уривок з ранньої рекламної листівки «Visual AIDS»:«Відріжте червону стрічку 6 сантиметрів завдовжки, потім скрутіть у верхній частині у формі переверненої «V». Використовуйте англійську шпильку, щоб прикріпити її до одягу».

Червона стрічка (Red Ribbon) - символ боротьби зі Снідом (Фото: wavebreakmedia, Shutterstock)

         Проект «Червона стрічка» був офіційно розпочатий на 45-ій щорічній церемонії вручення нагород «Tony Awards» 2 червня 2000 року. Всім номінантам і учасникам було запропоновано (і досить успішно) приколоти такі стрічки. Згідно прес-релізу, який анонсує проект «Червона стрічечка»:«Червона стрічка (перевернуте «V») стане символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без Сніду. Найбільша надія, пов'язана з цим проектом — це те, що до 1 грудня, Всесвітнього дня боротьби зі Снідом, ці стрічки носитимуть у всьому світі». 

І червона стрічка завоювала величезну популярність. Навіть при тому, що відверта Снідофобія була на піку, червоні стрічки все частіше з'являлися на одворотах піджаків, полях капелюхів — скрізь, де тільки можна приколоти англійську шпильку. За наступні кілька років, стрічки стали частиною дресс-коду для обраних не тільки на церемоніях Тоні, але і на Оскарі і на Еммі також.


Немає коментарів:

Дописати коментар

ЧОРНОБИЛЬЦЯМ УКЛІН, ЩО ВРЯТУВАЛИ НАС ВІД ЛИХА

            Щорічно 14 грудня - День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, або День ліквідатора в Україні. У цю дату згадують усіх, хто, р...