субота, 1 січня 2022 р.

Йде з гостинцями-дарами Преподобний Миколай

 


 Щороку 19 грудня дітвора з великим нетерпінням чекає подарунків від християнського святого Миколая Чудотворця, все мирське життя якого було сповнене любовю до ближнього.

         Хто ж він – наш Український Санта-Клаус – Святий Миколай?

         Батьки виховували свого сина у християнському дусі. Після їхньої смерті він успадкував родинний маєток, проте вирішує віддати його нужденним і бідним. За легендою молодий Миколай ходив по місту і таємно залишав людям гроші, теплі речі, ліки та інше, але робив це вночі, і щоб ніхто не бачив, адже він це робив не для власної слави.

         Після смерті єпископа Івана християнство почало шукати нову особу на це звання. Архієпископу у видінні нічному явилось, що новим єпископом має стати перший чоловік, який зранку ступить на поріг церкви. Цією людиною виявився Миколай. У свою чергу, він розповів архієпископу, що йому теж наснився дивний сон – видіння: Христос передав йому святе Євангеліє, а Божа Мати – єпископський омофор. Прокинувшись він вирішує піти до церкви, щоб зрозуміти дивину сну.

         У церковних рукописах згадуються випадки, коли у кафедральному храмі італійського міста Бар, тяжкохворі люди зцілювалися, після прикладання до мощів Святого Миколая.

         У країнах Західної Європи вважається, що вірним супутником Чудотворця є віслюк, який має сіро-сріблисту шерсть. В Україні ж існує легенда, що Миколая супроводжують ангели і чортики, які вказують святому де слухняні діти, а де бешкетники.

         Оскільки Святий  Миколай вважається покровителем моряків, існує версія, що він також був мореплавцем або рибалкою, але ймовірніше, що його родина мала певний стосунок до рибальства. Тому дуже часто, коли наближається гроза та починається шторм у морі, моряки кличуть його на допомогу.

         Святий Миколай вважається захисником бідних, скривджених та несправедливо засуджених.


Немає коментарів:

Дописати коментар

ЧОРНОБИЛЬЦЯМ УКЛІН, ЩО ВРЯТУВАЛИ НАС ВІД ЛИХА

            Щорічно 14 грудня - День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, або День ліквідатора в Україні. У цю дату згадують усіх, хто, р...