понеділок, 20 вересня 2021 р.

Міжнародний день озонового шару

16 вересня

Міжнародний день

 охорони озонового шару

         19 грудня 1994 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем захисту озонового шару (Ozone Layer Protectional Day). Цей день відзначається з 1995 року в пам’ять про день підписання в 1987 року Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар.

         Основною метою відзначення цього дня є запобігання руйнуванню озонового шару в результаті антропогенних дій. В рамках Монреальського протоколу вдалося заборонити виробництво і вжиток 100 видів хімікатів, що руйнують озоновий шар. Багато які з цих речовин сприяють глобальному потеплінню. В цілому, світовий вжиток таких з’єднань скоротився більш ніж на 95%.

         Озоновий шар, тонкий газовий щит, що захищає Землю від згубної дії певної частини сонячної радіації, сприяючи тим самим збереженню життя на планеті.

         Озоновий шар простягається над землею величезною шапкою, що йде в космос. Особливо у верхніх шарах атмосфери, він захищає Землю від жорстких небезпечних випромінювань. Якщо цей шар зникне коли-небудь, це буде небезпечно для всієї біосфери.

         Дія ультрафіолетового опромінення на здоров’я людини призводить до таких хвороб, як рак шкіри, сліпота та інші захворювання.

         Озон міститься в атмосфері до висот 100 км, але в дуже малій кількості (до 0,001 %), проте без нього життя на землі було б зовсім не таким, яке ми спостерігаємо зараз.

         Зараз Україна стоїть на порозі найвідповідальнішого моменту з дня підписання Монреальського протоколу. Сьогодні потрібно вчитися обходитись без найбільш поширених і найбільш оптимальних, з точки зору термодинамічних параметрів, холодоагентів, які на жаль мають величезну озоноруйнівну спроможність та високий коефіцієнт глобального потепління, а також термін життя в атмосфері близько 100 років. Задля майбутнього, потрібно вирішити цю проблему і довести всьому світові, що Україна здатна на це і має необхідний розумовий та технічний потенціал.

         Людство не в змозі запобігти появі озонових дірок. Однак, зберегти озон хоча б на побутовому рівні, людині під силу.

 


Немає коментарів:

Дописати коментар

ЧОРНОБИЛЬЦЯМ УКЛІН, ЩО ВРЯТУВАЛИ НАС ВІД ЛИХА

            Щорічно 14 грудня - День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, або День ліквідатора в Україні. У цю дату згадують усіх, хто, р...